Megabass Destroyer P5 F3-610X Bait Finesse
Destroyer P5-serien är Megabass mest avancerade spöserie. Med sin innovativa 5-D-grafitteknik får du en extremt lätt och responsiv klinga med maximal styrka. F3-610X BAIT FINESSE är designat för precis beteskontroll och har en stark mittsektion för stabil drillning av större fisk.
- 5-D-grafitteknik för högsta prestanda
- Smidig tapering för naturliga rörelser
- Snabb spets för exakt beteskontroll
- Kraftfull mittsektion för stabil styrka
Daiwa Prorex BF TW 70
Daiwa PX BF70 Bait Finesse-rullen är optimerad för precision och kontroll. Den ultralätta A7075-spolen och T-Wing Systemet (TWS) minimerar friktion och ger längre kast. Zero Adjuster gör att du kan finjustera spänningen för alla situationer.
- A7075 Air-Spool för maximal känslighet
- T-Wing System (TWS) minskar friktion och ökar kastlängden
- Zero Adjuster för exakt justering
- Aluminiumram och sidoplattor för hållbarhet
- UTD-system för kraftfull och mjuk broms
- 90 mm svept handtag för perfekt balans
Sunline Siglon PE ADV (x8) 150m
En avancerad 8-trådig flätlina med Deep Resin Processing (DRP), vilket ger ökad slitstyrka och bättre vattenavstötning. Tre gånger mer hållbar än tidigare versioner och optimerad för långa kast.
- Extremt slitstark och hållbar
- Deep Resin Processing (DRP) för ökad livslängd
- Mjuk och rund yta för långa kast
- Överlägsen knutstyrka
- Multi-Color-markering