Sammanfattning

Ett ekolodsfäste som gör att Lowrance HOOK2 4x och 5x modeller kan bli StarPort-kompatibla, lätta att luta och ta bort.

Produktinformation

Byt helt enkelt ut det medföljande Lowrance-fästet med Hook 2-adaptern så att skärmen kan lutas med en hand, allt som finns kvar på däcket när det har tagits bort är ett lågprofil Railblaza-fäste.

Detta 3-axliga fäste har friktionsleder upptill och nedtill med låsbara R-Lock-leder (patentsökt). Mittleden är fullt justerbar i steg om 15 grader. Klarar fisksökare på upp till 1,5 kg (3,3 lb). Montera på en vinklad yta och få din display i nivå!

Med rätt Railblaza-fäste kan du också montera ditt ekolod på en reling eller en uppblåsbar tub! Använd Fish Finder Mount R-Lock Hook 2 med alla Railblaza StarPort.
Visa mer Visa mindre

Specifikationer

Relaterade Reportage & Guider

Produktsäkerhetsinformation (GPSR)

Importör

Registrerad kontaktinformation för ansvarigt företag inom EU.

Namn Explr Sweden AB
Org.nr: 559172-6574
Adress Låsbomsgatan 27
58941 linköping
Land Sverige
Epost stefan@explr.se
Hemsida explr.se

Recensioner

Läs alla recensioner Stäng
Inga recensioner ännu.
Spara

Ingår i produktserien:

Se hela serien